10-ties metų atlikėja garsina Lietuvos vardą

Pateikta: 2013-09-10 13:29 (atnaujinta: 2014-10-02 15:16)

Praėjusią savaitę Kretingos meno mokyklos mokinė pianistė Vaiva Mitkutė dalyvavo Graikijos Santorini saloje vykusiame tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse "The Muse", kuris buvo rengiamas jau aštuntąjį kartą.

Jame dalyvavo 7-18 metų atlikėjai iš Graikijos, Vengrijos, Suomijos, Kinijos, Rumunijos, Kroatijos, Jungtinės karalystės, Rusijos, Baltarusijos, Turkijos, ir kitų šalių. 10-ties metų amžiaus atlikėja iš Lietuvos buvo pirmoji mūsų šalies atstovė šiame konkurse per visus 8 konkurso gyvavimo metus. Vaiva atliko J.S.Bacho kūrinį „Fantazija" c-mol BVW 906 bei Balio Dvariono „Su rogutėm nuo kalniuko". Komisijai paskelbus nugalėtojus, Vaiva buvo apdovanota antros vietos laureato diplomu ir sidabro medaliu. Be to, tai buvo aukščiausias B amžiaus grupėje pianistų pasiektas apdovanojimas, mat pimosios 2 vietos atiteko fleitininkei iš Rusijos bei smuikininkui iš Rumunijos. Konkurso uždarymo bei apdovanojimų teikimo ceremonijos metu buvo surengtas laureatų koncertas, kuriame tarp kitų laimėtojų turėjo garbės dar kartą scenoje pasirodyti ir Vaiva.

Vaivos Mitkutės mokytoja Kilnutė Skripkauskienė džiaugiasi tokiu auklėtinės laimėjimu. Abi planuoja dalyvauti dar bent trijuose tarptautiniuose bei nacionaliniuose pianistų konkursuose.

nuoroda į video iš Vaivos pasirodymo Santorini: www.youtube.com/watch?v=3Tuv42R69do

nuoroda į 15 min.lt pranešimą: http://www.15min.lt/naujiena/kultura/asmenybe/10-ties-metu-atlikeja-vaiva-mitkute-garsina-lietuvos-varda-285-367766