Skip to content Skip to navigation

Laimėjimas respublikiname liaudiškos muzikos ir šokių konkurse „Šoktinis 2017“

Pateikta: 2017-02-06 18:39 (atnaujinta: 2017-02-06 18:39)

2017 m. vasario 4 d. Plungės kultūros centre vyko II respublikinis liaudiškos muzikos ir šokių konkursas „Šoktinis 2017“. Šiemet konkurse dalyvavo geriausi šalies meno kolektyvai: Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis ,,Tarškutis“, Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansamblis ,,Vijurkas“, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos liaudiškų šokių grupė ,,Liuoksinis“, Vilkaviškio muzikos mokyklos liaudies šokių ansamblis ,,Siaustinis“, Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studija ,,Ratilėlis“ ir Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansamblis ,,Žirginėliai“. Scenoje šoko, dainavo ir grojo daugiau nei 350 vaikų ir jaunimo su nepaprastu entuziazmu, natūralumu ir džiaugsmu pristatydami visų Lietuvos regionų etnines tradicijas, tautinį kostiumą, tarmę, šokį, muzikavimo būdą.

Komisijos sprendimu 1-oji vieta ir nominacija ,,Už geriausią režisūrinį sprendimą“ atiteko Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansambliui ,,Žirginėliai“; 2-oji vieta ir nominacija ,,Už geriausią liaudies instrumentų orkestrą“ atiteko mūsų mokyklos šokių kolektyvui. ,,Ratilėlis“; 3-oji vieta ir nominacija ,,Už sceninę kultūrą“ atiteko Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansambliui ,,Vijurkas““. Nominacija ,,Už dzūkų krašto tradicijų puoselėjimą“ atiteko Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansambliui ,,Tarškutis“, nominacija ,,Už sėkmingą ansamblio debiutą“ atiteko Vilkaviškio muzikos mokyklos liaudies šokių ansambliui ,,Siaustinis“, o nominacija ,,Už tradicinio šokio ,,Polka“ puoselėjimą skirta Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos liaudiškų šokių grupei ,,Liuoksinis“.

Pasibaigus šiai liaudiško šokio ir muzikos šventei visiems dalyviams, kolektyvų vadovams ir vertinimo komisijos nariams dėkojo Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis. Gausiai susirinkusius žiūrovus ir dalyvius iš visos Lietuvos pasveikino ir gero laiko linkėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Tarp repeticijų ir pasirodymų kolektyvų dalyviai varžėsi linksmose viktorinose ir nuotaikingose užduotyse, kurių metu pademonstravo ir puikų savo krašto kultūros istorijos žinojimą. Čia nepralenkiama buvo mūsų mokyklos komanda.