Skip to content Skip to navigation

Pasiekimai nacionaliniame Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurse

Pateikta: 2016-02-09 11:52 (atnaujinta: 2016-11-21 09:22)

                      Kompozitorius  Balys Dvarionas (1904-1972) savo paskutiniaisiais gyvenimo metais norėjo aplankyti visas Lietuvos muzikos mokyklas. Jis buvo įsitikinęs, kad nuo pat mažumės itin svarbu išmokti įsiklausyti  į tylą, ir  tą laiką, kai  vienas garsas  pasibaigęs  laukia atsirandant kito, kai bendras triukšmas stebuklingai pereina į darnų ir harmoningą sąskambį, kai svarbu išgirsti ir suprasti,   kodėl   viena gražu  ir  patinka, o  kažkas  skamba  nejaukiai.  Tačiau tikras  menas visuomet siekia idealo.

                   Itin   reikšminga,  kad   dar 1974 m. pradėtas Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas gyvuoja   ir   šiandien,   tarsi   pratęsia   kompozitoriaus susitikimus su vaikais.

                Šimtai vaikų yra tapę šio konkurso nugalėtojais. Jų pats didžiausias laimėjimas – tai  Muzika,  kuri  tapo  jų  likimu. O  tūkstančiai dalyvių, prisilietusių prie Muzikos, kokioje   srityje   šiuo  metu   jie  bedirbtų,   visam   gyvenimui  liko  kūrybiškais  ir meniškais   žmonėmis.  Visos  Lietuvos  jaunieji  talentai,  o  kas  ketveri metai, kai vyksta ir tarptautinis konkursas ir  pasaulio   jaunieji     artistai,   susitinka   kartu muzikuoti. Tai tikra gėrio ir grožio šventė.

                 Įsiklausykime  į nuoširdų  tyrą  harmonijos pasaulį. Įsiklausykime į didingą grožį. Juk kaip vis mėgdavo kartoti Balys Dvarionas: „ne didybėje grožis, o grožyje didybė!".

           Šioje meno šventėje, o tuo pačiu ir pačiose svarbiausiose pianistų ir stygininkų varžytuvėse vasario 6-7 dienomis, dalyvavo ir mūsų mokyklos auklėtiniai. Žemaitijos ir Klaipėdos krašto atrankiniame ture  į respublikinį konkurso  turą buvo deleguoti  šeši mokyklos ugdytiniai: pianistai Vaiva Mitkutė, (mokytoja Kilnutė Skripkauskienė), Marija Viršilaitė (mokytoja Virginija Ruzgienė) ir Augustė Stonkutė (mokytoja Virginija Saudargienė)  bei stygininkai-Gintarė Riepšaitė,  Gabija Beržonskytė (abiejų mokytoja dalia Pocienė)  ir Kotryna Dimgailaitė (mokytoja Nijolė Narkutė). Respublikiniame ture iš viso varžėsi  119 jaunųjų pianistų ir 82 stygininkai iš visos Lietuvos.

         Tarp stygininkų diplomante buvo pripažinta Gintarė Riepšaitė,  o pianistų tarpe diplomu apdovanota Marija Viršilaitė. 

               Tačiau didžiausią laimėjimą-laureato diplomą, po šešerių metų pertraukos į mokyklą atvežė pianistė Vaiva Mitkutė,  kuri taip pat pakviesta  dalyvauti ir atstovauti Lietuvą tarptautiniame Balio Dvariono konkurso ture.

                      Džiaugiamės, didžiuojamės ir sveikiname jaunąją pianistę Vaivą Mitkutę ir jos mokytoją Kilnutę Skripkauskienę !