Pasiekimai XXVIII Juozo Pakalnio konkurse

Pateikta: 2020-09-12 13:38

Birželio 19 dieną Kaune vyko XXVIII – asis respublikinis Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkurso etapas, kuriame teisę dalyvauti iškovojo gausus būrys Kretingos meno mokyklos auklėtinių. Konkursas šiemet buvo ypatingas – vyko virtualiu būdu. Į respublikinį konkurso turą dalyviai nevyko, o iki birželio 12 dienos siuntė įrašytus pasirodymus, kuriuos vertino kompetentinga žiuri komisija. Labai džiugu, kad ilgas ir nuoširdus mokytojų ir mokinių darbas atnešė taip lauktus puikius rezultatus.

Laureatai: Urtė Endružytė (fleita) – II vieta, mokytoja Dainora Pazdrazdienė, koncertmeisterė Olga Vasiljeva; Algirdas Eugenijus Kulvietis (klarneta) – II vieta, mokytojas Visvaldas Stirblys, koncertmeisterė Vigilija Smilgytė – Mockevičienė; Valdas Jazbutis (baritonas) – II vieta, mokytojas Alvydas Bružas, koncertmeisterė Vigilija Smilgytė – Mockevičienė;  Gabrielius Šamonskis (trimitas) – III vieta, mokytojas Kazys Tiškus, koncertmeisterė Olga Vasiljeva; Augustinas Paulauskas (saksofonas) – IV vieta, mokytojas Laimonas Stanius, koncertmeisterė Olga Vasiljeva.

Mušamųjų instrumentų laureatai: Lukas Kindurys – I vieta; Jokūbas Markauskas – II vieta; Benas Bružas – II vieta; Tajus Smilingis – II vieta; Linas Rumbutis – III vieta; Gervydas Kulvietis – IV vieta. Visų šių šauniųjų vaikinų mokytojas – Viačeslavas Krasnapiorovas.

Beje, džiugu paminėti, kad mokytojo Visvaldo Stirblio auklėtinis Algirdas Eugenijus Kulvietis tapo tarptautinio konkurso „Musical Fireworks in Baden-Württemberg“, surengto Vokietijoje, II vietos laureatu (koncertmeisterė Vigilija Smilgytė – Mockevičienė). Konkursas taip pat vyko nuotoliniu būdu. Apsunkintos mokymosi sąlygos jauniesiems muzikantams visame pasaulyje atvėrė galimybę išbandyti savo jėgas kitokioje erdvėje, nei esame įpratę.

Nuoširdžiai sveikiname ir džiaugiamės mūsų pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų skyriaus mokiniais ir jų mokytojais, puikiai pasirodžiusiais XXVIII J. Pakalnio jaunųjų atlikėjų ir tarptautiniame „Musical Fireworks in Baden-Württemberg“ konkursuose.

Parengė mokytoja Irena Intienė