Seime – baigiamasis projekto, skirto Reformacijos 500-osioms metinėms paminėti, laureatų darbų paroda

Pateikta: 2017-11-16 15:30 (atnaujinta: 2017-11-23 14:17)

Š.m. lapkričio 15 d., Lietuvos Respublikos Seimo Europos informacijos biure vyko Kretingos meno mokyklos organizuoto respublikinio meno mokyklų mokinių dailės darbų konkurso, skirto Reformacijos 500-osioms metinėms paminėti, laureatų darbų parodos atidarymas.

Parodos atidaryme dalyvavo  ir mokyklos iniciatyvą sveikino Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, seimo pirmininko pavaduotoja Irena Šiaulienė, seimo valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys bei seimo narys, padėjęs surengti parodą, Antanas Vinkus, Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika. Parodos atidarymą taip pat pasveikino Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis.

Mokyklos projektą pristatė direktorius Bernardas Anužis,  improvizuotame parodos atidarymo koncerte dalyvavo mokyklos kolektyvai: choras „Smiltė“, merginų šokių grupė „Vėjūnės“, mušamųjų instrumentų mokinių ansamblis ir mokytojų kamerinis ansamblis „Lyra“.

Atidarymo metu mokyklos direktorius pasidžiaugė dailės skyriaus mokytojos Rūtos Šulskienės iniciatyva, kuri jau ne vienerius metus organizuoja respublikinius meno mokyklų mokinių kūrybinių darbų konkursus. Lietuvos Respublikos Seimui 2017-uosius paskelbus Reformacijos metais, mokytoja Rūta į 2017 metų mokyklos veiklos programą pasiūlė įtraukti projektą šios datos paminėjimui. Pavasarį mokykloje buvo surengtas respublikinis mokinių kūrybinių darbų konkursas „500 metų Reformacijai“. Konkursui kūrybinius darbus pristatė 36 Lietuvos meno mokyklų mokiniai. Parodos Lietuvos Respublikos Seime ekspozicijai  buvo atrinkti 9 geriausi kūrybiniai darbai, kuriuos pagal projektą ir buvo sumanyta pristatyti Lietuvos Respublikos Seimo Europos informacijos biure.

Pats projektas ir parodos idėja buvo aukštai įvertinta ir susilaukė sveikinimų iš renginyje dalyvavusių svečių. Po parodos atidarymo mokyklos kolektyvų mokiniams ir jų vadovams buvo surengta ekskursija po Lietuvos Respublikos Seimo patalpas.

Paveikslėlių galerija