X-asis tarptautinis vaikų ir jaunimo pučiamųjų instrumentų ansamblių konkursas – festivalis „PAVASARIO TRIMITAI 2019”

Pateikta: 2019-03-22 11:33

Kovo 20 dieną Plungės Mykolo Oginskio mokykloje nuskambėjo jubiliejinis X-asis tarptautinis vaikų ir jaunimo pučiamųjų instrumentų ansamblių konkursas – festivalis „Pavasario trimitai“. Renginyje dalyvavo 30 įvairaus žanro kolektyvų (virš 200 vaikų ir jaunimo) iš Lietuvos miestų ir rajonų: Šilutės, Raseinių, Klaipėdos, Mažeikių, Sedos, Palangos, Radviliškio, Kretingos, Plungės, Platelių ir Rietavo bei Latvijos: Ozolnieki, Saldus, Dobele ir Madona.

Jaunuosius atlikėjus vertino kompetentinga komisija: pirmininkas Virgilijus Nemaniūnas (Klaipėda), nariai Volodymyr Derkach (Kijev), Jurgis Barakauskas (Klaipėda), Danielius Praspaliauskas (Vilnius), Rolandas Lukošius (Vilnius) ir Rita Urniežienė (Plungė).

Kolektyvai pagal amžių buvo skirstomi į 5 kategorijas. C kategorijoje (iki 19 metų), kurioje dalyvavo daugiausiai (10) kolektyvų, puikiai pasirodė Kretingos meno mokyklos jaunieji muzikantai. Visvaldo Stirblio auklėtiniai: Smiltė Sakavičiūtė, Dalius Jazbutis, Domas Andriuškevičius ir Algirdas Eugenijus Kulvietis užėmė garbingą 2 vietą. Kolektyvui akompanavo Virginija Navickienė. Mokytojas didžiuojasi savo mokiniais ir linki jiems dar daug gražių pergalių.

D kategorijoje taip pat sėkmingai pasirodė Laimono Staniaus vadovaujamas saksofonininkų ansamblis „SAIKRET”, užėmęs 3-ąją vietą. Kolektyvui akompanavo Agnė Dubinskaitė.

Sveikiname laureatus ir linkime dar daug prasmingų laimėjimų!

Parengė muzikos mokytoja Irena Intienė