XXI Nacionalinis Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas

Pateikta: 2020-02-18 14:47

Aldonos Smilgaitės – Dvarionienės, Juliaus Andrejevo ir Aleksandro  Jurgelionio iniciatyva dar 1974 m. pradėtas Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas gyvuoja ir šiandien, tarsi pratęsia   kompozitoriaus susitikimus su vaikais.

Šimtai vaikų yra tapę šio konkurso nugalėtojais. Jų pats didžiausias laimėjimas – tai Muzika, kuri  tapo jų likimu. O tūkstančiai dalyvių, prisilietusių prie Muzikos, kokioje srityje šiuo metu jie  bedirbtų, visam gyvenimui liko kūrybiškais ir meniškais žmonėmis. O   kur kūryba ir meniškumas, ten – Meilė ir Grožis. Sunkus kelias į šias   aukščiausio žmoniškumo viršūnes. Bet tai yra prasmės ir vilties kelias, tai – Muzikos kelias, kuriuo eidami suteikiame džiaugsmą kitiems ir  patys praturtėjame. Visos Lietuvos jaunieji talentai, o kas ketveri metai, kai vyksta tarptautinis konkursas, ir pasaulio jaunieji artistai susitinka kartu muzikuoti. Tai tikra gėrio šventė.

Vasario 13-15 dienomis Vilniuje vyko XXI nacionalinis Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas. Šioje muzikos šventėje, o tuo pačiu ir pačiose svarbiausiose pianistų ir stygininkų varžytuvėse, dalyvavo ir mūsų mokyklos auklėtiniai. Klaipėdos regiono zoninio etapo atrankiniame ture į respublikinį konkurso turą buvo deleguoti  penki mokyklos ugdytiniai: pianistai Rokas Skurvydas, Jokūbas Žiubrys, Beatričė Žiubrytė (jų mokytoja Kilnutė Skripkauskienė) bei stygininkai – Urtė Milašė (mokytoja Dalia Pocienė) ir Kotryna Dimgailaitė (mokytoja Nijolė Narkutė).

Jaunieji pianistai iš Vilniaus parsivežė kraitelę laimėjimų. Laureatų diplomais savo grupėse buvo apdovanoti Rokas Skurvydas (A grupė) ir Beatričė Žiubrytė (C grupė), diplomantu tapo Jokūbas Žiubrys (A grupė). Beje – Beatričė buvo pakviesta dalyvauti baigiamąjame koncerte.

Didžiuojames ir sveikiname jaunuosius pianistus ir jų mokytoją Kilnutę Skripkauskienę!

Parengė muzikos mokytoja Irena Intienė