KŪRYBINIŲ DARBŲ KONKURSAS IR KONFERENCIJA „DAILININKAS – PEDAGOGAS“

Pateikta: 2021-06-14 14:59

Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus pedagogai surengė respublikinį meno mokyklų mokinių kūrybinių darbų konkursą „Prisimenant Joną Karolį Chodkevičių“ ir įvertino jo nugalėtojus. Konkursą vainikavo Kretingos rajono kultūros centre pedagogams surengta konferencija „Dailininkas – pedagogas“. Nugalėtojų darbai buvo pristatyti konferencijos svečiams, atvykusiems iš Klaipėdos, Šilutės, Akmenės, Plungės, Platelių, Mažeikių, Sedos, Alytaus, Kelmės, Gargždų, Marijampolės. Darbus vertino komisija – šio konkurso organizatoriai -  Kretingos meno mokyklos pedagogė Rūta Šulskienė ir Kretingos meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja Danutė Černienė bei krašto menininkas Andrius Miežis. Džiugu, kad laureate šiame konkurse tapo ir kretingiškė Aistė Žilytė, laimėjusi 7–10 metų amžiaus grupėje. „Ir konkurso dalyviams, ir konferencijos pranešėjams teko pasigilinti į Jono Karolio Chodkevičiaus asmenybę, jo nuopelnus mūsų miestui ir Lietuvai. Jaunieji dailininkai labai skirtingai savo darbuose perteikė tai, kaip jie įsivaizdavo šią iškilią asmenybę“, – sakė abiejų renginių organizatorė R. Šulskienė. Konferencijos svečius pasveikinusi D. Černienė pasidžiaugė vėl atgijusia tiesiogine bendryste ir apibūdino konferencijos tikslą – kuo plačiau pristatyti J. K. Chodkevičių, nes jis buvo ne tik karo žmogus, bažnyčių ir vienuolynų statytojas, bet ir kultūros, švietimo mecenatas, kolegijų įkūrėjas. Po konferencijos jos dalyviams išsamiai pažinčiai su istorine Kretinga buvo surengta ekskursija.