I-asis respublikinis prof. Kazio Stonkaus vardo konkursas – festivalis

Pateikta: 2022-11-03 12:34 (atnaujinta: 2022-11-03 12:37)

Spalio 28-ąją Kretingos meno mokykloje įvyko akordeono muzikos konkursas – festivalis, skirtas kraštiečiui, ryškiam šalies akordeonistui, kurio vardas skambėjo ir garsiose pasaulio koncertų salėse, Kaziui Stonkui atminti. Konkurso sumanytojos ir organizatorės – Kretingos meno mokyklos mokytoja Silva Garbaliauskienė, kuri buvo pirmoji jo akordeono mokytoja ir Kretingos muziejaus vadovė Vida Kanapkienė, su kuria garsųjį kraštietį siejo bičiulystė. Akordeonistų konkursas vyko Kretingos meno mokykloje, o rezultatų paskelbimas, diplomų ir padėkų įteikimas, renginio uždarymas ir kraštiečio prof. Kazio Stonkaus pagerbimo ceremonija vyko Kretingos muziejuje.

Atskirose kategorijose jaunuosius atlikėjus vertino kompetentingos komisijos, kurioms pirmininkavo prof. Ričardas Sviackevičius ir prof. Eduardas Gabnys. Konkurso rezultatai ir apdovanojimai buvo paskelbti festivalio metu Kretingos muziejaus Baltojoje salėje. Mokyklos įsteigtas specialusis prizas išraiškingiausiam atlikėjui atiteko Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos akordeonistui Mateuš Dainoravičiui (mokytoja Žana Gumenaja).

Šiame konkurse dalyvavo ir II vietą savo kategorijoje užėmė mokytojos Silvos Garbaliauskienės mokinys Mykolas Batrūnas.

Po konkurso mokykloje vyko iškilmingoji šio renginio dalis Kretingos muziejuje. Atminties kiemelyje buvo pasodintas ąžuoliukas, Dvaro parke atidengtas vardinis suolelis, koncerte nuostabiai grojo ir pasidalino neužmirštamomis akimirkomis  buvę prof. Kazio Stonkaus mokiniai/kolegos: Gintaras Mameniškis, Augustinas Rakauskas, Vytenis Danielius, Daumantas Pranckevičius, Mangirdas Kundrotas, Žygimantas Valančauskas, Germanas Manzurovas, Martyna Kalendraitė.

Šiuo konkursu – festivaliu padaryta pradžia įamžinant žymaus kraštiečio, pasaulinio lygio akordeonisto prof. Kazio Stonkaus atminimą.

Parengė muzikos mokytoja Irena Intienė

Paveikslėlių galerija