2019 m. Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, ansamblių, šokių studijų konkursinio festivalio „Aguonėlė” I –asis Nacionalinis turas

Pateikta: 2019-11-27 00:19 (atnaujinta: 2019-11-27 18:23)

Nuo 1976 m. Lietuvos nacionalinio kultūros centro rengiamos varžytuvės „Aguonėlė“ – svarbiausia ir didžiausia vaikų ir moksleivių sceninių liaudies šokių šventė Lietuvoje, kurioje dalyvauja šalies kultūros centrų, švietimo įstaigų, privačių šokių studijų liaudiškų šokių grupės, šokių ansambliai, šokių studijos.

Gražūs ir kilnūs konkurso tikslai: lietuvių liaudies sceninio šokio puoselėjimas, moksleiviško amžiaus šokių kolektyvų meninio lygio kėlimas, šokėjų sceninės kultūros ugdymas, originalių šokių studijų ir ansamblių koncertinių programų pristatymas bei naujų kūrybinių idėjų ieškojimas.

Lapkričio 23–24 d. Vilniuje, M. K. Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre, vyko nacionalinis varžytuvių turas. Smagiame, spalvingame renginyje dėl laureato vardo varžėsi net 13 geriausių, originaliausias menines programas parengusių kolektyvų.

Liaudiškų šokių ansamblių kategorijoje pagrindinį prizą iškovojo ir laureatu tapo Kretingos meno mokyklos vaikų liaudiškų šokių ansamblis „Ratilėlis“ – vadovės Simona Kutkevičienė, Asta Paulauskienė, liaudies instrumentų orkestro vadovas Donatas Merkelis, Vilija Vitkauskienė ir choro „Smiltė“ vadovė Lilija Bakšanskienė.

Džiugu pažymėti, kad liaudies instrumentų orkestras apdovanotas diplomu – Geriausia konkurso instrumentinė grupė.

Sveikiname nugalėtojus!

Parengė muz mokytoja Irena Intienė

Kretingos meno mokyklos vaikų liaudiškų šokių ansamblis „Ratilėlis“