Tarptautinis pianistų konkursas Košicėje

Pateikta: 2015-04-29 14:50 (atnaujinta: 2016-11-21 09:24)

2015m. balandzio 23-26 dienomis Slovakijoje, Košice mieste vyko XIV tarptautinis Petra Toperczera vardo pianistų konkursas, kuris priklauso EMCY konkursų kategorijai. Tai kategorija, pagal kurios reikalavimus rengiami tarptautiniai konkursai jaunimui Europos sąjungoje. Konkursas rengiamas XIV kartą ir vyksta kas antrus metus, jame gali dalyvauti pianistai iki 17 metų, skirtingose amžiaus kategorijose. Konkursas vyko dviem turais. Pagal konkurso reikalavimus pirmame ture reikėjo paskambinti Baroko ir Romantinio laikotarpio kūrinius, o antrame ture klasicizmo ir XX-XXIa. kompozitorių kūrinius pagal nustatytą  laiko trukmę.

Konkurse dalyvavo daug ryškių atlikėjų iš 15  šalių: Austrijos, Bulgarijos, Kroatijos, Vokietijos, Dižiosios Britanijos, Lenkijos, Serbijos, Vengrijos, Kinijos, Italijos, Slovakijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos. Visi jie atliko ne pagal amžių sudėtingas programas puikiai jas išpildydami. Atlikėjus vertino kompetetinga komisija iš 7 šalių: Japonijos, Lenkijos, Rusijos, Slovakijos, Bulgarijos, Vengrijos, Čekijos.

Šiame labai aukšto lygio konkurse dalyvavo ir Kretingos meno mokyklos profesinio ugdymo II pagrindinės klasės mokytojos Kilnutės Skripkauskienės mokinė pianistė Vaiva Mitkutė.

Mokytoja su ugdytine grįžo su geromis emocijomis, konkursine patirtimi ir padėkos raštu.

Paveikslėlių galerija