III TARPTAUTINIS KONKURSAS-FESTIVALIS „EDELWEISS“ 2019

Pateikta: 2019-11-27 00:04 (atnaujinta: 2019-11-27 00:09)

Festivalis buvo dedikuotas pasaulio lietuvių metams paminėti.

Klasikinės muzikos sotinėje Vienoje vykusiame tarptautiniame jaunųjų pianistų ir kamerinių ansamblių konkurse „Edelweiss“ 2019 dalyvavo daugiau nei 130 vaikų ir jaunimo net iš 16 pasaulio šalių.

Tai jau trečiasis tarptautinis konkursas „Edelweiss“. Mintis jį rengti prieš keletą metų kilo L. Grigaitienei ir Kauno krašto fortepijono mokytojų draugijos pirmininkei Rasai Derbutienei. Šįmet konkursas išsiplėtė ir kartu buvo surengtas festivalis. Festivalyje dalyvavo įvairaus amžiaus vaikai, jaunimas ir jau profesionalūs atlikėjai ir duetai, įvyko keturi koncertai.

Pasirodymus vertino kompetentinga komisija: žiuri pirmininkas – Baku Muzikos akademijos docentas, Antalijos valstybinės konservatorijos lektorius, doc. dr. Samiras Mirzoevas. Be jo, komisijoje dirbo R. Derbutienė, mokytoja-ekspertė dr. Gabrielė Kondrotaitė, doc. Irina Mints iš Vokietijos, pianistė iš Vienos Veronika Kopjova.

Savo amžiaus kategorijoje, surinkusi didžiausią balų skaičių, II vietos laureate tapo Beatričė Žiubrytė (mokyt. Kilnutė Skripkauskienė). Sveikiname nugalėtoją ir linkime jai kūrybinės sėkmės!

Parengė muz. mokytoja Irena Intienė

Diplomas Edelweiss Beatričei Žiubrytei