Lietuviškos muzikos labirintais

Pateikta: 2013-04-23 13:03 (atnaujinta: 2014-09-26 14:53)

Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje įvyko 4-asis Žemaičių krašto jaunųjų pianistų festivalis–konkursas „ Lietuviškos muzikos labirintais“.

Šiame festivalyje – konkurse dalyvavo 57 pianistai iš 15 muzikos mokyklų. Tarp jų – penki jaunieji atlikėjai iš Kretingos meno mokyklos, kurie kartu su savo mokytojomis nutarė pakeliauti „Lietuviškos muzikos labirintais“.

Mokiniai konkursinėje programoje turėjo atlikti po du kūrinius, iš kurių vienas – lietuvių kompozitoriaus kūrinys. Lietuvių profesionalioji fortepijoninė muzika gyvuoja  tik 120 metų, bet tai puiki medžiaga jaunųjų atlikėjų kūrybiškumui ugdyti .Daugiausiai konkurse atliekamos fortepijoninės pjesės, ypač mėgstamos programinės miniatiūros. Kretingos atlikėjų programose skambėjo B. Dvariono, A. Rekašiaus, V. Baumilo, G. Purlio, S. Žentelio fortepijoniniai kūriniai.

Iš festivalio–konkurso Kretingos meno mokyklos jaunieji atlikėjai grįžo ne tuščiomis: savo amžiaus grupėje laureatais tapo Monika Kutelytė, Marija Viršilaitė, Jokūbas Jankauskas. Vilius Juodys ir Evelina Skiotytė tapo konkurso diplomantais. Specialiu padėkos raštu už geriausiai atliktą klasikinį kūrinį apdovanota Marija Viršilaitė, o Jokūbui Jankauskui įteiktas padėkos raštas už techniškiausio kūrinio atlikimą.

Parengė fortepijono mokytoja Rita Pukelytė-Retkienė