Jaunųjų akordeonistų sėkmė konkurse Prahoje

Pateikta: 2016-11-10 09:17

Lapkričio pirmoji savaitė Kretingos meno mokyklos mokytojos Sigitos Šimkutės akordeono klasės mokiniams – Rugilei Staponkutei ir Ovidijui Miežečiui, atnešė pergales tarptautiniame akordeonistų konkurse “2nd  International Accordion days in Prague” Čekijoje.

Konkursas vyko Prahoje. Jo dalyviai buvo suskirstyti į 14 kategorijų: solistų, ansamblių, orkestrų. Šiemet į šį konkursą susirinko virš 100 solistų iš: Čekijos, Baltarusijos, Slovakijos, Serbijos, Latvijos, Ukrainos, Švedijos, Vokietijos, Italijos, Rusijos, Airijos, Vengrijos, Norvegijos, Lietuvos.

2 pagrindinės klasės mokinys Ovidijus Miežetis varžėsi III konkurso dalyvių kategorijoje iki 13 metų, o 3 pagrindinės klasės mokinė Rugilė Staponkutė– IV dalyvių kategorijoje iki 15 metų. Jaunuosius akordeonistus lydėjo sėkmė- Ovidijus ir Rugilė grįžo į Lietuvą abu savo kategorijose iškovoję sidabro diplomus. Juos vertino kompetentinga Švedijos, Serbijos, Italijos, Čekijos, Vengrijos atstovų vertinimo komisija.

Konkurso metu konkurso dalyviai lankėsi akordeono muzikos koncertuose, susipažino su įspūdinga Prahos senamiesčio architektūra ir istorija. Išsipildė konkurso laureatų svajonė  apsilankyti Prahos zoologijos sode ir Vidurio Europos didžiausiame vandens pramogų parke “Aqua palace Praha”.